Zrobić wielki krok w stronę play offów
2020-02-28

Ten, kto wygra w sobotę w Prudniku, znacząco przybliży się do strefy play off. Przed Biofarmem Basket Poznań trudne wyzwanie. 

Już w sobotę czeka nas bardzo ważny sprawdzian. To będzie mecz, który albo bardzo przybliży nas do strefy play off, albo nas od niej oddali. W tabeli jest bardzo ciasno i każde spotkanie już do końca sezonu zasadniczego będzie niezwykle istotne. 

Mamy aktualnie 9 zwycięstw i 12 porażek. To plasuje nas na 11. miejscu na zapleczu ekstraklasy. Do końca zostało pięć meczów. Trzy drużyny od od miejsc 6-8 legitymują się bilansem 10-12. Miasto Szkła Krosno, które jest na 9. lokacie ma 10-11.

Jedną z drużyn, która wygrała 10 na 22 mecze jest Pogoń Prudnik – nasz najbliższy przeciwnik. Jedziemy do ich hali z pięcioma zwycięstwami z rzędu, ale o następny triumf na pewno nie będzie łatwo. Pogoń również jest w dobrej formie, bowiem wygrali trzy na ostatnie cztery mecze.

Pokonywali odpowiednio Pruszków (75:74), Leszno (87:84) oraz ostatnio Nysę Kłodzko (74:71). W międzyczasie Prudnik uległ tylko Górnikowi Wałbrzych (71:82). U siebie ich bilans to 6-5. My na wyjazdach zaczęliśmy wygrywać niedawno i na ten moment "jesteśmy" 2-8 w halach rywali.

Pogoń napędzają Wojciech Pisarczyk, Grzegorz Mordczak, Tomasz Nowakowski, Adrian Suliński, Marcin Sroka czy Adrian Mroczek-Truskowski. Grają u nich również doświadczony Marcin Salomonik czy były gracz MKS Dąbrowy Górnicza, Patryk Wieczorek. Pisarczyk zdobywa średnio na mecz 13,7 punktu oraz 5,2 zbiórki. Średnie Mroczka-Truskowskiego to 10,4 punktu, 6,0 zbiórki i 3,4 asysty w każdym z 22 spotkań.

- Cała druga runda jest bardzo ważna. Koncentrujemy się na każdym meczu i krok po kroku staramy się odnosić zwycięstwa. Zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi. Nie kalkulujemy, musimy po prostu wygrać każdy następny mecz – zaznacza kapitan Biofarmu Basket Poznań, Marcin Flieger.

Słowem podsumowania, sobotni mecz w Prudniku będzie niezwykle istotny dla obu drużyn. Wygrany znacząco przybliży się do strefy play off. Czy uda nam się wygrać 10. mecz w sezonie, a szósty z rzędu? Początek o godz. 17:30.

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success