Kadeci walczą o finał
2019-05-01

Czy jest w ich zasięgu?

 

   Na to pytanie odpowiemy już za kilka dni. Natomiast marzenia o sukcesie są tak stare jak stara jest rywalizacja - również sportowa. Wcale nie abstrakcyjny przykład nadziei, często nieracjonalnej, poza wszelką logiką szans i prawdopodobieństwa. Przyjeżdża absolutny lider tabeli. Nasz zespół wlecze się w ogonie tabeli. Czy mimo to w zakamarkach duszy nie tli się nadzieja, że może to będzie wyjątkowy dzień. Nasza drużyna wzniesie się na wyżyny swoich możliwości, a przeciwnik będzie miał słaby dzień i niespodzianka stanie się faktem? Ten, raczej skrajny przypadek, nie ma nic wspólnego z naszą drużyną kadetów, jeżeli chodzi o szansę na sukces, Ma tylko wyrazić nadzieję każdej rywalizującej drużyny. Stąd również nasze nadzieje, że obok juniorów U18, również ich młodsi koledzy U16 zdołają awansować do ścisłego finału Mistrzostw Polski U16. W osiągnięciu celu, jakim jest wspomniany finał, naszemu zespołowi Biofarm Basket Junior Poznań /BBJP/ będą się starały przeszkodzić następujące drużyny:

- UKS Siódemka Trefl Sopot,

- KS Korona Kraków,

- MKK Basket Gorzów Wlkp.

Start do trzyetapowego wyścigu o 2 miejsca premiowane awansem do finału Mistrzostw Polski U16 nastąpi w piątek 3.05.2019 i potrwa do niedzieli 5.05.2019, według następującego harmonogramu:

Piątek 3.05.2019

- godz. 16:00 Trefl Sopot - Korona Kraków,

- godz. 18:30 BBJP - Basket Gorzów.

Sobota 4.05.2019

- godz. 10:00 Korona Kraków - Basket Gorzów,

- godz. 12:30 Trefl Sopot - BBJP.

Niedziela 5.05.2019

- godz. 11:00 Basket Gorzów - Trefl Sopot,

- godz. 13:30 BBJP - Korona Kraków.

Turniej, jeden z czterech turniejów półfinałowych, z udziałem wymienionych zespołów odbędzie się w hali sportowej POSiR A w Poznaniu, przy ulicy J. Spychalskiego 34. Wierzymy, że widownia zapełni się w komplecie, ponieważ miłośników koszykówki młodzieżowej jest naprawdę wielu, a doznane emocje niewiele ustępują tym z meczów ligowych. Jednak ten tydzień jest nietypowy, ponieważ jest przeplatany świętami i być może niektórzy zaplanowali wyjazd. Wtedy pomocna jest strona PZKosz, a na niej statystyki ze wszystkich spotkań półfinałowych podawane na bieżąco. Natomiast tradycyjnie już mecze, których organizatorem jest BIofarm Basket Poznań są transmitowane na żywo przez telewizję TVcom.pl.

Zdj. Beata Brociek

Adam Lejwoda

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success