Kadeci Biofarmu nabrali szwungu
2019-05-06

i już są w finale

 Spieszę wyjaśnić, że „szwung” w gwarze poznańskiej oznacza pęd, impet, a takiego nabrali już w ćwierćfinale, który przeszli jak burza - bez porażki - nie dając szans rywalom. Również i tym razem uporali się z przeciwnikami, a rozmiary zwycięstw może określić różnica małych punktów w 3 meczach wynosząca + 84, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby w dzisiejszym spotkaniu wystąpili w pełnym składzie. W meczu tym zabrakło „mózgu” drużyny Olka Wiśniewskiego oraz późniejszego MVP tego półfinału Wita Szymańskiego. Decyzja trenerów o absencji tych zawodników nie wynikała z lekceważenia ostatniego spotkania, ale rozsądnego dysponowania ich siłami i zdrowiem. Olek Wiśniewski od środy dołącza do zespołu juniorów Biofarmu , który od tego dnia rozpoczyna finałową rozgrywkę o tytuł Mistrza Polski Juniorów U18. Wit Szymański już wcześniej narzekał na uraz ścięgna Achillesa, a przecież obydwaj będą stanowili podporę kadetów w finale Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 22-26 maja 2019. Wracając do meczów. Dwa pierwsze z MKK Basket Gorzów Wlkp. oraz UKS Siódemka Trefl Sopot kadeci Biofarmu wygrali zdecydowanie, przeważając od początku tych meczów. W ostatnim - trzecim spotkaniu - pod nieobecność wspomnianych już zawodników szansę na dłuższy pobyt na boisku uzyskali zawodnicy rezerwowi. Również oni uporali się z przeciwnikiem, ale gra nie była już tak płynna. Szczegółowe statystyki zamieszcza strona PZKosz.

Czas na finał, w którym startuje 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Pozycją wyjściową każdego zespołu jest zagwarantowane miejsce ósme, czyli pozycja wyjściowa do wspinaczki na szczyt, którego zdobycie zostanie zwieńczone tytułem Mistrza Polski sezonu 2018/2019. Jak daleko uda się wspiąć drużynie kadetów Biofarmu, przekonamy się już za 3 tygodnie.

   Znacznie prędzej, bo już za niespełna 3 dni rozpoczyna się finał Mistrzostw Polski Juniorów U18. Zmagania potrwają od środy 22.05.2019, do niedzieli 26.05.2019. Wtedy zostanie wyłoniony tegoroczny Mistrz Polski U18. Rozgrywki, jak w każdej kategorii wiekowej, w pierwszej fazie odbywają się w 2 grupach po 4 zespoły. Drużyna Biofarmu znalazła się w grupie B i zmierzy się z następującymi rywalami:

- KS Procar Spójnia Stargard,

- Trefl Sopot,

- Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – gospodarz turnieju.

Wszystkie wyniki przekaże strona PZKosz, natomiast informacje o występach naszego zespołu będą dostępne na naszym fb.

Zdj. Beata Brociek

Adam Lejwoda

NAJNOWSZE VIDEO

O NAS NA SPORTOWYCH FAKTACH

FACEBOOK

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success